Programleder Kjersti ga Nesodden-dame millionglede
Solfylte vårdager blir ennå bedre av to millioner i Extrapremie, noe vår nyslåtte vinner fra Nesodden kan skrive under på.- Jeg har aldri vært så glad i hele mitt liv, sa den lattermilde vinneren.
God kveld, det er fra Norsk Tipping, har du sett på Extra-trekningen?
- Nei, det har jeg glemt, jeg står og pusser vinduer, sa den blide Extrakandidaten fra tirsdagens trekning. Den 14.04. i 2015 vil nok stå som en dag med en spesiell vinduspuss og en spesielt morsom dag for vår vinner fra Nesodden.
Har du lurt på hvordan det føles å bli millionær?
- Ja...?
Vel, da får du kjenne godt etter nå, for du har vunnet to millioner kroner.
- Nei det er ikke sant? Herregud så gøy! Dette er jo så gøy! Nå begynner jeg nesten å grine. Jeg skal se på trekningen på nett-tv etterpå, sa kvinnen i 60-årene fornøyd.
Hva føler du nå?
- Jeg vet ikke hva tenker, det er så gøy, jeg har lyst til å hoppe i taket og jeg sitter her og skjelver. Jeg har ikke vunnet på denne kupongen før i dag. Jeg har spilt den samme to ganger før, og nå er den inne i den fjerde uken på den tredje femukerskupongen, men det må nok være en skikkelig lykkekupong, sier den fornøyde damen.
Har du planer for hva du skal gjøre med premien?
- Jeg har lyst til å selge husværet og flytte nærmere barnebarna mine og jeg skal gi en million til sønnen min, men
det blir på en betingelse, at han ikke sløser den vekk, sier vår glade vinner fornøyd.
Vi gratulerer!
Spill Extra her.
Vinnersjanse Extra
I Extra er det rundt 450 000 spillebrett i spill pr. trekning, og da blir vinnersjansen 1:450 000 pr. brett. Det er to brett pr. kupong, slik at vinnersjansen pr. kupong er ca. 1:225 000
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 1 709 122
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 53 (Første brett)
Antall millionærer i 2024: 22
Høyeste premieutbetaling i 2024: 2 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her