I tirsdagens Extra-trekning ble det delt ut over 30 000 små og store premier til vinnere rundt om i landet.
Den aller gjeveste premien gikk denne gangen til en kvinne fra Grimstad i Agder. Hun ble nemlig trukket ut som kveldens Extra-kandidat og hadde med det sikret seg 400 000 kroner i inngangspremie.
– Å herregud. Dette er en telefon jeg aldri hadde trodd at jeg skulle få, sier kvinnen når Norsk Tipping ringer for å gratulere henne som kveldens Extra-kandidat.
– Nå begynner jeg nesten å grine her. Jeg er allerede så utrolig fornøyd og glad, uansett hvordan det går under tv-trekningen, ler grimstadkvinnen glad og legger til at hun spiller Extra fast hver uke.
Kvinnen hadde ikke mulighet til å være med på tv-trekningen, men skulle prøve å få den med seg på tv.
Før trekningen var grimstadkvinnen allerede sikret en inngangspremie på 400 000 kroner. På premiestigen ventet imidlertid flere høyere premiebeløp og en toppremie på 2 millioner kroner.
Med det fjerde og sjette tallet på sitt Extra-spillebrett hoppet kvinnen to hakk opp på premiestigen. Premien økte dermed til 1 800 000 kroner.
Det er en spent dame som svarer på telefonen når Norsk Tipping ringer tilbake etter tv-trekningen.
– Jeg har ikke fått sett trekningen, så nå er jeg veldig nysgjerrig og spent, humrer kvinnen, uvitende om at hun har blitt Extra-millionær.
Gratulerer! Du har vunnet 1,8 millioner kroner.
– Dette er som en drøm altså. Jeg er helt på gråten, sier hun med skjelven stemme.
– Nå skal jeg hvert fall dele premien med mine nærmeste, ler grimstadkvinnen glad og legger til at hun kommer til å fortsette å spille Extra.
– Nå blir det god stemning utover kvelden. Dette er helt utrolig, avslutter hun fornøyd.
Kupongen kjøpte hun på internett.
Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.
Det er ikke bare Extra-kandidaten som gjør det skarpt på Extra-trekningene. Faktisk var det over 30 000 spillere som kapret både små og store premier tirsdag 20. februar.
En heldig kvinne fra Sunndal i Møre og Romsdal var alene om å få første bilde og sikret seg dermed 61 295 kroner i premie. Kupongen ble kjøpt hos Rema 1000 Sunndalsøra.
Én vinner ble det også på første ramme. Her var det en mann fra Vinje i Telemark som kapret premien og endte opp med hele 102 155 kroner. Kupongen ble kjøpt på mobil.
På første brett ble det også én heldig vinner. En kvinne fra Narvik i Nordland kapret premien og endte opp med hele 286 040 kroner. Kupongen ble kjøpt på mobil.
Extra-sjansen er en pott på 100 000 kroner som fordeles på opptil 25 spillere. Denne gangen var det 25 spillere som ble trukket ut, og som alle vinner 4 000 kroner hver.
Norsk Tipping gratulerer alle kveldens vinnere!
I Extra har man 16 vinnermuligheter per kupong samt sjansen for å bli trukket ut som Extra-kandidat, hvor toppremien ligger på 2 millioner kroner. En siste premiemulighet er Extra-sjansen, hvor det trekkes et tilfeldig antall spillere (fra 1 til 25) som deler en fast premiepott på 100 000 kr.
Neste trekning er tirsdag 27. februar.
Lykke til!
I Extra er det rundt 450 000 spillebrett i spill pr. trekning, og da blir vinnersjansen 1:450 000 pr. brett. Det er to brett pr. kupong, slik at vinnersjansen pr. kupong er ca. 1:225 000
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 1 709 122
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 53 (Første brett)
Antall millionærer i 2024: 22
Høyeste premieutbetaling i 2024: 2 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her