Joker-kandidaten gikk til topps: – Storveis
En mann fra Hå i Rogaland kan juble over å ha blitt Joker-millionær onsdag kveld.
Onsdagens aller heldigste Joker-spiller var en mann fra i 50-årene fra Hå i Rogaland.
Ha ble nemlig trukket ut som Joker-kandidat, og var sikret inngangspremien på 210 000 kroner, uansett hvordan det gikk under trekningen.
Helt på toppen av premiestigen lå 1 050 000 kroner.
Til topps
Vi fikk ikke tak i kandidaten før trekningen. Det ble dermed Embla sin oppgave å ta de logiske opp/ned-valgene for Joker-kandidaten onsdag kveld.
Joker-kandidatens tallrekke så slik ut (leses fra høyre til venstre):
7- 8 - 6 - 0 - 6
Det gikk strake veien for Joker-kandidaten med treff på alle tallene. Dermed ble mannen vinneren av toppremien på 1 050 000 kroner.
Etter trekning
Da vi ringte Joker-kandidaten etter trekningen hadde mannen så vidt vært inne i appen og sett at det var en mann fra Hå som hadde vunnet i Joker. Han ble glad da vi kunne fortelle at det var han som var den heldige kandidaten.
– Det må jeg si var veldig fint. En «storveis» beskjed å få midt i uka, sier han når vi gratulerer med premien.
Mannen hadde vært ute og jobbet når vi ringte før trekningen og derfor ikke tatt telefonen.
– Jeg vet ikke helt hva premien skal gå med til enda. Jeg må nok la dette synke inn litt først. Men det blir nok ikke noe problem å finne noe å bruke det til.
Mannen hadde levert kupongen via mobilen.
Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.
Ca. 2 mill. lørdag
Allerede lørdag 15. mars er det klart for ny Joker-trekning. Da ligger det ca. 2 millioner kroner i førstepremiepotten.
Lykke til!
Vinnersjanse Joker
Lotterispillet Joker er basert på spillerkortnummeret, og det er trekning to ganger ukentlig - i forbindelse med Lotto-trekning lørdag og Vikinglotto-trekning onsdag. Førstepremievinneren trekkes tilfeldig ut blant alle som har spilt i hver spilleomgang. Sannsynligheten for å bli trukket ut har derfor en sammenheng med hvor mange som deltar. Tar vi en gjennomsnittslørdag, ligger antall deltakere på ca. 550 000. Det betyr at sannsynlighet for å bli trukket ut lørdag er ca. 1:550 000. For en gjennomsnittsonsdag, ligger derimot antall deltakere på ca. 300 000, som da gir en vinnersjanse onsdag på ca. 1:300 000.
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 3 225 964
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 104
Antall millionærer i 2024: 72
Høyeste premieutbetaling i 2024: 4 852 000kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her