2 millioner rikere på en helt vanlig tirsdag
En kvinne fra Østre Toten kunne etter tirsdagskvelden kalle seg millionær – hun vant nemlig toppremien i Extra.
Hver tirsdag trekker vi ut en Extra-kandidat blant alle som har spilt Extra innen spillefristen. Tirsdag var det en kvinne fra Østre Toten i Innlandet som fikk tittelen.
Som Extra-kandidat var hun allerede sikret en inngangspremie på 216 875 kroner, uansett hvordan det gikk under TV-trekningen. Bar det helt til topps kunne hun glede seg over 2 millioner kroner inn på bankkontoen.
Vant 2 millioner kroner, men vet hun det selv?
Det var altså en kvinne fra Østre Toten som ble trukket ut som Extra-kandidat og sikret seg den høyeste Extra-premien – 2 millioner kroner.
Kupongen kjøpte hun på Skreia Sport og Spill.
Vi har ikke oppnådd kontakt med kvinnen.
Saken oppdateres dersom vi får kontakt med millionæren fra Østre Toten.
Derfor ønsker vi å komme i kontakt med vinnerne
Grunnen til at vi ønsker å snakke med vinnerne er at vi vil sørge for at de er klare over premien, dele våre gratulasjoner, samt få delt nødvendig praktisk informasjon vedrørende konto, utbetaling og premien.
I tilfeller med større premier tilbyr vi også økonomisk og juridisk veiledning via vår samarbeidspartner på området, Advokatfirmaet Dehn.
Norsk Tipping ønsker at du skal spille i trygge rammer - og at det skal gi spenning og glede. Er du imidlertid bekymret for dine spillvaner, foreslår vi at du besøker våre spillevettsider.
Flere Extra fine premier
Det var ikke bare Extra-kandidaten som sikret seg en fin gevinst denne trekningen. Faktisk var det over 44 000 personer som vant både små og store premier – blant andre disse:
Første bilde
Tre spillere fikk første bilde. De sikret seg dermed en premie på 18 935 kroner hver:
En kvinne i 60-årene fra Indre Østfold. Kupongen kjøpte hun på Rema 1000 Mysen.
Kvinne i 70-årene fra Trondheim. Hun kjøpte sin kupong på Bunnpris Havstad.
Kvinne i 50-årene fra Øvre Eiker i Buskerud. Hun kjøpte sin kupong i appen.
Første ramme
En mann i 60-årene fra Elverum i Innlandet fikk første ramme. Han sikret seg dermed 94 695 kroner i premie. Kupongen kjøpte han i appen.
Første brett
To personer fikk første brett. De dro i havn 132 575 kroner hver:
Mann i 60-årene fra Ullensaker i Akershus. Han kjøpte sin kupong i appen.
Kvinne i 50-årene fra Sarpsborg i Østfold. Hun kjøpte sin kupong på Rema 1000 Iseveien.
Extra-sjansen
Extra-sjansen er en pott på 100 000 kroner som fordeles på opptil 25 vinnere. Denne gangen endte vi med 13 vinnere som dermed fikk en premie på 7 690 kroner hver.
Norsk Tipping gratulerer alle Extra-vinnerne!
2 mill. også neste tirsdag
Allerede tirsdag 28. januar sparker vi i gang månedens siste Extra-trekning. Som alltid ligger det 2 millioner kroner på lur dersom en heldig Extra-kandidat klatrer til topps på premiestigen.
I Extra er det også 16 andre vinnermuligheter – så her blir det sjeldent kjedelig.
Lykke til!
Vinnersjanse Extra
I Extra er det rundt 450 000 spillebrett i spill pr. trekning, og da blir vinnersjansen 1:450 000 pr. brett. Det er to brett pr. kupong, slik at vinnersjansen pr. kupong er ca. 1:225 000
Antall premieutbetalinger totalt i 2024: 1 709 122
Antall førstepremieutbetalinger i 2024: 53 (Første brett)
Antall millionærer i 2024: 22
Høyeste premieutbetaling i 2024: 2 000 000 kr.
Aldersgrense 18 år – Hjelpelinjen.no
Les mer om vinnersjanser for Norsk Tippings spill her